Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Warto wiedzieć – by lepiej kupić

4 rady na 4 pory roku. Jak dbać o markizę?

Pomimo, że konstrukcja markizy wykonana jest w większości z aluminium i stali ocynkowanej odpornej na korozję, nie powinniśmy zapominać o jej konserwacji. Podczas użytkowania na ramionach, wspornikach oraz tkaninie zbiera się kurz, który na przemian pod wpływem deszczu i Słońca tworzy skorupę.

Dlatego pamiętaj!
- z końcem sezonu wszystkie elementy konstrukcyjne warto przetrzeć na mokro (np. wilgotną ścierką)
- przed zwinięciem tkaniny należy zwrócić szczególną uwagę, czy poszycie jest suche. Pod wpływem wilgoci oraz pyłów i innych zanieczyszczeń na powierzchni mogą rozwijać się grzyby lub mech.

- należy usunąć z powierzchni tkaniny wszelkie liście i owady, ponieważ w przeciwnym razie, po jej zwinięciu na poszyciu mogą powstać trudne do usunięcia plamy

Przestrzegając powyższe zalecenia możemy utrzymać markizę w dobrym stanie nawet przez 20 lat!

Rolety – TAK, ale jakie?

Tak naprawdę wybór rolety zależy od etapu budowy, w którym się znajdujemy. Jeśli jesteśmy na etapie planowania i projektowania, to właściwie mamy pełną swobodę wyboru. I w tym przypadku możemy rozważać, czy zależy nam na względach estetycznych (niewidoczna skrzynka rolety), a może zależy nam na zachowaniu niskiego współczynnika utraty ciepła?
My proponujemy zadbać o obydwa te wskaźniki i zastosować montaż rolety podtynkowej. Pamiętajmy, że wymaga ona zaprojektowania wyższego nadproża!
Jeśli jesteśmy na takim etapie, że otwory okienne mamy już przygotowane i zapomnieliśmy o podwyższonym nadprożu lub mieszkamy już w naszym domu/mieszkaniu i planujemy wymianę okien, a przy okazji chcielibyśmy zamontować rolety, ale bez widocznej skrzynki – nasza propozycja to: montaż rolety nadstawnej.             

Jeśli natomiast budowaliśmy się dawno, albo wprowadzaliśmy do mieszkania i po pewnym czasie zauważamy że przydałaby się roleta zewnętrzna - wówczas doskonały rozwiązaniem są rolety natynkowe!


Newsletter

Wpisz swój adres, aby otrzymywać najnowsze informacje o nowościach, promocjach:

Połącz z